Asset Management

Efektywne zarządzanie infrastruktura drogową

Asset Management to stosunkowo młoda metoda zarządzania zorientowana na całą organizację, jej specyfikę i cele interesariuszy. Dostarcza ona niezbędne narzędzia osobom zaangażowanych w procesy decyzyjne zarówno administracji wyższego szczebla jak i na poziomie operacyjnym.

W 2014 została opracowana pierwsza seria norm ISO 5500 Asset Management System, które stanowią drogowskaz również dla zarządców infrastruktury drogowej. Swój sukces na świecie zawdzięcza łączeniu aspektów inżynierskich z menadżerskimi. Jest rekomendowana przez Światową Organizację Drogową PIARC.

Na świecie wdrażanie systemu Asset Management jest postrzegane jako wyraz wysokich kompetencji kadry kierowniczej, dlatego od kilku lat wspieramy polskich zarządców infrastruktury drogowej w implementacji tego systemu w swoich organizacjach. 

Doradztwo i Konsulting

Nasze długoletnie doświadczenie w branży drogowej pozwoliło nam gruntownie poznać specyfikę polskiego rynku oraz administracji. Nasi stali klienci już od jakiegoś czasu zgłaszają się do nas nie tylko o wykonanie standardowych projektów ale także o opinię, poradę czy pomoc w przygotowaniu odpowiednich dokumentów zewnętrznych. Realizujemy małe zamówienia oraz projektujemy całe procesy dedykowane konkretnym organizacjom, mające na celu wspieranie skutecznego zarządzania drogami zgodnie z metodologią Asset Management.  Realizujemy działalność doradczą w zakresie:

  • Pavement Management System
  • Systemy monitorowania ruchu
  • Implementacja Asset Management
  • Wdrażanie standardów diagnostyki

Akademia INFRAMA

Część naszych ekspertów jest zaangażowana w działalność Akademii INFRAMA, która ma na celu edukację oraz doradztwo w zakresie zarządzania infrastrukturą drogową. Akademia INFRAMA organizuje certyfikowane szkolenia i warsztaty min z zakresu:

  • Asset Management,
  • BIM (Building Information Modeling)
  • Zarządzanie ryzykiem
  • KPI (Kluczowe wskaźniki wydajności)
  • Metody diagnostyki stanu nawierzchni
  • Bezpieczeństwo ruchu drogowego
Zespół Akademii INFRAMA

Więcej informacji o działalności Akademii INFRAMA znajduje się na stronie internetowej inframa.academy.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Chętnie z Tobą porozmawiamy i przedstawimy ofertę dopasowaną do Twojej organizacji!

Porozmawiaj z naszymi ekspertami

Jan Zieliński
Asset Management
Jan Zieliński
Marcin Lipka
analizy biznesowe
Marcin Lipka
Tomasz Wojsz
INFRAMA – Asset Management
Tomasz Wojsz
Wojciech Smęt
Asset Management
Wojciech Smęt