Anonimizacja zdjęć

Zdjęcia i materiały wideo przetwarzamy przy okazji diagnostyki stanu nawierzchni i analiz ruchu drogowego, stąd powstała nasza nowa usługa Anonymazing.com, która realizuje zadania naszych klientów i partnerów z zakresu anonimizacji. Anonimizacja zdjęć jest procesem wymaganym przez Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679). Przepisy nakładają na zarządcę drogi, ale również na inne podmioty, obowiązek zamazywania twarzy oraz tablic rejestracyjnych, będących danymi osobowymi, gdyż zgodnie z przepisami RODO osoba, która uzna, że jej dane osobowe zostały wykorzystane niezgodnie z jej wolą, może wystąpić do administratora danych o odszkodowanie lub zwrócić się bezpośrednio do sądu. Niezależnie od tego może też złożyć skargę do UODO.

Automatyczna anonimizacja

HC dysponuje autorskim oprogramowaniem do automatycznej anonimizacji tablic rejestracyjnych oraz twarzy na zdjęciach i materiałach wideo pochodzących z fotorejestracji. Narzędzie to bazuje na technologii zaawansowanych algorytmów analizy obrazu, znanych jako uczenie maszynowe wykorzystujące sieci neuronowe.

Bezpieczeństwo danych

Stosujemy wszelkie możliwe środki w celu zapewnienia zgodności z RODO i innymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Wszystkie dane i urządzenia pamięcią masowej są szyfrowane w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa Państwa danych.

Szybkość realizacji i wysoka jakość

Wykorzystana technologia pozwala nam w krótkim czasie zanonimizować dużą ilość materiału, zapewniając terminową dostawę zanonimizowanych obrazów, zachowując przy tym najwyższą jakość.

Indywidualne podejście do klienta

Naszą usługę dostosowujemy do potrzeb naszych klientów, oferując wsparcie na każdym etapie zamówienia. Anonimizujemy zdjęcia podczas naszych kampanii diagnostycznych, jak również na zlecenie innych firm, często jako podwykonawca w przetargach.

Zanonimizowaliśmy już ponad 30 000 000 zdjęć!

Poniżej znajdują się opisy wybranych projektów, w których zastosowana została anonimizacja zdjęć:

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Chętnie z Tobą porozmawiamy i przedstawimy ofertę dopasowaną do Twojej organizacji!

Porozmawiaj z naszym ekspertem

Wojciech Smęt
anonimizacja zdjęć i wideo
Wojciech Smęt